Mowa nienawiści – koń trojański rewolucji kulturowej

Przewodnik po mechanizmach cenzurowania współczesnej debaty publicznej, który demaskuje podwójne standardy, manipulacje i mity, na których zbudowana jest koncepcja „mowy nienawiści”

Poznaj ideologiczne źródła i założenia stojące za sztandarowym projektem skrajnej lewicy i dowiedz się jak odpowiadać na manipulacje zwolenników cenzury.

Ponad 200 stron konkretnej wiedzy o trendzie intelektualnym, który zdominowała zachodnie uniwersytety, media i instytucje publiczne.

Niewiele jest sformułowań, które w ostatnich latach zdobyłyby w debacie publicznej większą popularność niż „mowa nienawiści” (ang. „hate speech”), które stało się już synonimem wszelkiego rodzaju wypowiedzi nacechowanych wrogością, złośliwością, uprzedzeniem czy niechęcią.

Tymczasem posługiwanie się tym pojęciem nie tylko nie jest skutecznym antidotum na wymienione bolączki, ale może stać się lekarstwem gorszym od samej choroby.

To bowiem pod sztandarem „walki z mową nienawiści” dokonuje się najgroźniejszych ataków na swobodną i nieskrępowaną debatę publiczną stanowiącą sedno, istotę i serce systemu demokratycznego.

Im intensywniej walka ta jest prowadzona, tym większa towarzyszy jej cenzura – ci, którzy wyrażają poglądy odbiegające od nowych standardów ryzykują utratą pracy, grzywną a nawet więzieniem.

Właśnie dlatego powstaje książka „Mowa nienawiści – koń trojański rewolucji kulturowej”, która jest próbą opisania wyżej wspomnianego zagrożenia.

O „mowę nienawiści” oskarżano między innymi:

  • holenderskiego polityka Geert’a Wildersa w związku z jego wystąpieniem w 2014 r. na wiecu politycznym, podczas którego zapytał zgormadzonych czy chcą „więcej czy mniej Marokańczyków”. Na słowa: „Mniej!” odpowiedział: “W takim razie zadbamy o to”;
  • byłą minister spraw wewnętrznych Finlandii Päivi Räsänen za to, że zacytowała List św. Pawła Apostoła do Rzymian w ramach odpowiedzi na decyzję zarządu Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Finlandii, który w 2019 r. oficjalne poparł LGBT i organizowaną przez ten ruch „Paradę Równości”.
  • hiszpańską, prorodzinną stację telewizyjną za emisję spotów broniących rodziny. W nagraniu pojawiały się ujęcia z Marszów Dumy Gejowskiej którym towarzyszyły pytania: „Czy chcesz takiego właśnie społeczeństwa?”. Na stację nałożono w 2010 r. grzywnę w wysokości 100 tysięcy euro;
  • irlandzkiego biskupa, który w swoim kazaniu odnosił się do rozpowszechniającej się w Irlandii „zsekularyzowanej i bezbożnej kultury”, co, wedle składającego zawiadomienie miało być wyrazem wrogości wobec tych, którzy nie podzielali punktu widzenia Kościoła
  • szwajcarskiego biskupa za cytowanie Biblii podczas debaty na temat małżeństwa i rodziny;
  • redaktora Pawła Lisickiego i redaktora Marka Miśko za przytoczenie oficjalnego nauczania Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu.

Kolejne sądy i międzynarodowe trybunały potwierdzają, że za „mowę nienawiści” można uznać także wypowiedzi oparte na prawdzie.

W 2017 r. Sąd Okręgowy w Monachium skazał niemieckiego dziennikarza Michaela Stürzenbergera na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za zamieszczenie na swojej stronie na Facebooku historycznego zdjęcia Wielkiego Muftiego Jerozolimy ściskającego dłoń wysokiego rangą nazistowskiego urzędnika w Berlinie w 1941 r. Prokuratura oskarżyła Stürzenbergera o „oczernianie” i „podżeganie do nienawiści wobec islamu” , pomimo, że bliskie relacje między obiema widocznymi na zdjęciu stronami są niekwestionowanym, historycznym faktem.

W 2021 r. w Niemczech wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro został skazany ks. prof. Dariusz Oko. Zarzucono mu „podżeganie do nienawiści” za artykuł naukowy, w którym ujawniał funkcjonowanie tzw. lawendowej mafii w Kościele katolickim. Publikacja miała być aktem „mowy nienawiści” wobec osób praktykujących homoseksualizm. Wyrok został wydany, pomimo że artykuł opatrzony został szczegółową bibliografią i oparty na rzetelnych i licznych źródłach , których prawdziwość nie była kwestionowana.

W 2020 r. Éric Zemmour został ukarany wysoką grzywną (10 000 euro) za stwierdzenie faktu, że we Francji istnieją „muzułmańskie enklawy” oraz że ataki dokonywane w imię islamu nie tylko nie zniknęły, ale najprawdopodobniej ich liczba będzie wzrastać. Francuski sąd uznał te słowa za „podżeganie do nienawiści”.

Tego typu wyroków uderzających w wolność słowa jest o wiele więcej. Mogą Państwo o nich przeczytać w naszej książce.

To nie wypaczenia. To naturalny efekt „mowy nienawiści”

Powstaje zatem pytanie – gdzie popełniono błąd, skoro „mowa nienawiści”, która miała prowadzić do powstrzymania agresji, wulgarności i pogardy, prowadzi dziś do totalnej cenzury ideologicznej. Ta książka pokazuje wyraźnie, że nie mamy do czynienia z żadnym wypaczeniem.

Cenzura jest esencją doktryny „mowy nienawiści”!

Wprowadzenie „mowy nienawiści” do polskiego kodeksu karnego zapowiada otwarcie rząd Donalda Tuska. Na forum Unii Europejskiej trwają prace nad inicjatywą wpisania „mowy nienawiści” do katalogu przestępstw unijnych o transgranicznym charakterze – ściganych obowiązkowo w całej Unii Europejskiej.

Polacy muszą wiedzieć co ich czeka!

Pomóż nam otworzyć oczy rodakom!

Dzięki naszej książce, Polacy zrozumieją, że „mowa nienawiści” to ideologiczny knebel na obrońców życia, rodziny i wolności. To koń trojański lewicowej, ideologicznej cenzury.

Ta książka pokazuje, czym naprawdę jest „mowa nienawiści”, jakie są źródła i fundamentalne założenia tej koncepcji.

Nasza książka odpowiada między innymi na pytania:

Dlaczego w XX wieku największym obrońcą zakazów szerzenia „nienawiści” był Związek Radziecki?

Czym jest „tolerancja represywna” i co ma wspólnego z „mową nienawiści”?

Jaką rolę w masowym usuwaniu lub ograniczenia zasięgów konserwatywnym postom odgrywa Unia Europejska?

Dlaczego „mowa nienawiści” ma odnosić się do kilku wybranych cech chronionych a do innych już nie?

Czy receptą na ograniczanie debaty publicznej jest amerykańska „absolutna wolność słowa”?

Pomóż nam w wydaniu i szerokiej promocji naszej książki!

Skład i druk jednego egzemplarza książki to koszt 35 złotych.

Wesprzyj wydanie książki, a otrzymasz swój egzemplarz jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży.

Aby dokonać darowizny na powstanie książki i zamówić swój egzemplarz, wypełnij formularz.

Złóż zamówienie

Liczba egzemplarzy ograniczona.
Jeśli są Państwo zainteresowani zamówieniem więcej niż jednej sztuki, prosimy o kontakt mailowy na adres [email protected]